Liikuvad kaubaaluste riiulid

Liikuvatel alusvagunitel süsteem on ruumisäästlik ja otstarbekas lahendus mõõduka kaubaringlusega või kalli pinnaga laos (külmladudes). Laoriiulid on monteeritud liikuvale alusvagunile ning paigutatud rööbastele üksteise vastu. Kui riiulitele on vaja kaupa või materjale ladustada või riiulist kätte saada, avatakse riiulisüsteem just seal, kuhu juurdepääs on vajalik.

Süsteemi kasutamine annab parimal juhul kuni 90% ruumi kokkuhoidu.

Mobiilse süsteemi iga riiulirida on paigaldatud liikuvale alusraamile, mille hooldamise aeg ja kulud on viidud miinimumini. Konstruktsiooni alusraami kõrguseks on 245 mm. Rattad ja teljed on toodetud kõrgekvaliteedilisest terasest, mis sobib suure kandevõimega riiulitele. Standardne kandevõime on 12 või 18 tonni ratta kohta.

Raamile paigutatud mootorite arv kindlustab selle, et veojõud on jaotatud võrdselt ka pikemate riiulilahenduste puhul.

Igale alusraami küljele on paigaldatud kaks peatumislülitit. Riiul peatub koheselt peale lülitiga kokkupuutumist. Mehhaaniliste lülitite asemel võib kasutada ka infrapunasüsteemi.

Kaugjuhtimine

Vahekäigu avamine kaugjuhtimispuldi abil säästab aega. See on praktiline lahendus külmladudes, võimaldades vahekäiku avada tõstukist väljumata.

Külmladudes võib kasutada riiulite ööpaigutust. Sellisel juhul on riiulid kauba õige temperatuurini jahutamiseks üksteisest eraldatud.

Liikuvaid riiulisüsteeme luuakse ka kitsaste vahekäikude jaoks mõeldud tõstukitele
Induktsiooni teel juhitava tõstuki liikumine lükandriiulite vahel nõuab lisavarustust - tõstuki rataste jaoks mõeldud juhtrööpad. Liikuvate riiulite kontrollsüsteem on ühilduv positsioneerimissüteemiga, et riiulid oleksid paigutatud täpselt kogu vahekäigu põranda pikkust katva induktsioonijuhtme suhtes.

ESE pakub elektrilisi riiulisüsteeme pikkusega kuni 50 meetrit ja kandevõimega kuni 500 tonni, mida saab juhtida kas kaugjuhtimispuldi abil tõstuki pealt või ka lihtsalt nupulevajutusega. Vahekäigu avamiseks kulub umbes 35 sekundit. Samas võib valida ka käsitsiavatava süsteemi (rivi pikkus 10 meetrit, kandevõimega 5 tonni).