Riiulitele tuginevad laohooned

Lisaks ladustamisele võib vabaltseisvaid riiulisüsteeme kasutada ehituskonstruktsioonidena, kuhu kinnitatakse seinte ja katuse kattematerjale. Projekteerimisel arvestatakse muuhulgas väliste teguritega - lume- või tuulekoormus jms. Avarad võimalused erinevate parameetritega aluste või konteinerite ladustamisvõimaluste projekteerimiseks:

Muudetava suurusega tsoonid (commissioning zones)
Vaheplatvormid (suspended mezzanines)
Kontrollitud sisekliima - konditsioneeritud kliimaga ja külmladustamine

Selline kaubaaluste riiulite tüüp on keerulisem kui tavalised süsteemid. Väliselementide olemasolu tõttu peab arvestama tuule mõju ja lume koormusega.
Sellist tüüpi kuni 30-meetri kõrguste konstruktsioonide puhul võib kasutada püstiseid profiile. Külm- ja kuumvaltsitud profiilide kombinatsioon annab võimaluse püstitada isegi kõrgemaid konstruktsioone ja vältida tuule poolt tekitatavat võimalikku deformeerumist.
Nedcon on disaininud täiesti uudse, vastupidava ja väga kõrge silohoidla konstruktsiooni. Nedconi konstruktsioonil on praktilised eelised, kuna see aitab hoida kokku transpordikuludelt ja võtab vähe ruumi.
Montaažikulud on madalad tänu lihtsatele liidetele talade ja diagonaalvarraste vahel. Talade profiili kinnitamine raami horisontaaltala alla tagab väiksema ekstsentrilisuse liitekohtades ja annab võimaluse hõlpsasti paigaldada sprinklersüsteemi või läbilükkamise vastast kaitset.