TurvalisusTurvalisus, vastupidavus ja usaldusväärsus - need on võtmetähtsusega väärtused laopidamise korralduses. ESE pakub kõrgeimatele standarditele vastavaid kaasaegseid laotehnoloogia süsteeme, mille väljatöötamisel on kasutatud uusimaid insenertehnilisi lahendusi ja turvalisuse nõudeid.
Riiuliploki nurgad ja küljed saavad kokkupõrke tagajärjel kergesti vigastada. NEDCON’i lööki summutavate külgraami kaitsete kasutamisel on kindel, et isegi juhul, kui nurgakaitsed on vigastatud, jääb lao betoonpõrand terveks (kohustuslik vastavalt AI 14, NEN 5051 ja § ZH 1/428 –ga).
Nii on hõlbus turvadetaile asendada, segades minimaalselt lao tööd. Lisaks kasutab NEDCON postitallal kahte ankurpolti, misläbi löökide mõju ja paindevigastused vähenevad oluliselt. Nurgakaitse sobib lao- ja tööstuspindadel igasuguste nurkade kaitseks. Konsulteeri ESE inseneridega.

Plastist postikaitse
Alternatiivina metallist postikaitsele, esitleb ESE uudset kauba-aluseriiuli turvaelementi – plastist postikaitset. Postikaitse kilp on valmistatud kõrge tihedusega polüetüleenist, mille sees on sitke ja pehme polüetüleenvaht. Plastkilp võtab vastu terava löögi, misjärel pehme siseosa toimib amortisaatorina ja hajutab löögi jõu kogu kilbi pikkuses. Samuti soodustab kilbiosa ümar kuju löögi kõrvalesuunamist. Postikaitse nii välis- kui ka sisematerjal ei salvesta jäävat deformatsiooni, vaid taastavad esialgse kuju. Plastkaitse on erk-kollast värvi ja seetõttu hästi märgatav. Läbikäikude või evakuatsiooniteede märgistamiseks pakume ka punast ja rohelist värvi plastist postikaitseid . Postikaitse töötab kuni -40C pakases – seega sobib kasutamiseks ka külmladudes, see ei roosteta. Traditsioonilise, põrandale kinnitatava metallist postikaitsega võrreldes on riiuli põrandatasapinna ladustusala kadu praktiliselt olematu – plastist postikaitse on vaid 100mm lai ning kinnitub tihedasti ümber riiuliposti. Paigaldamine on kiire, lihtne ja puhas töö – põrandasse pole vaja poltide jaoks auke puurida. Soovitame jälgida, et riiulisüsteemil oleks tugev tald. Plastist postikaitse vastab FEM 10.2.02 turvastandardile. Vaata klippi siit

Igapäevasest laotööst tingitud kahjustusi saab minimeerida, kui astuda ennetavaid samme. Võimalikud ohud kaardistatakse professionaalse asjatundja ülevaatuse alusel ning nii vähenevad laosüsteemide tõrgetest tingitud kulukad lao sulgemised ja rahaline kahju. Säästate aega ja raha!

Kogenud ESE inseneride kvalifikatsioon vastab FEM-i ja ERF-i standardite nõuetele. Igal kontrollijal on laialdane kogemus riiulisüsteemide projekteerimisel ja paigaldamisel ning nad on läbinud põhjaliku koolitusprogrammi. Vastava koolituse lõpetamisel saab kontrollija vastava sertifikaadi ja temast saab ametlik NEDCON’i laosüsteemide inspektor firmas ESE.

Enne kontrolli läbiviimist tutvub inspektor kliendi lao joonistega. Neil on ligipääs vastavatele dokumentidele ja nad omavad põhjalikke teadmisi kasutatud materjalide kohta.
Korraline kontroll on peamiselt suunatud tavapärastele riiulisüsteemidele. Automatiseeritud laosüsteemide kontrollimine pole välistatud, kuid tänu oluliselt madalamale kahjustamise riskile ei ole vastava kontrolli vajadus väga kõrge.

Regulaarne kontroll hõlmab:

Kaubaaluste riiulid
Rõivaste rippsüsteemid
Sügavlaadimisriiulid
Dünaamilised laosüsteemid ja läbivooluriiulid
Peenkaubariiulid
Vahepõrandad

Kontrolli järel koostab inspektor raporti, milles on kirjeldatud riiulite seisukorda. Dokumendis on loetelu vajalikest sammudest, mida on vaja teha olukorra parandamiseks ning millised osad nõuavad parandamist või väljavahetamist. Kontrollitud objektide infotahvlid varustatakse spetsiaalse märgistusega. Laosüsteemide kontrollimise graafiku järgimine on lihtne, sest riiulitel ja raportitel kasutatakse sama kontrollmärgistust. Kui ülevaatuse raporti järgi on vaja teostada parandusi või kahjustatud detailide asendamist, väljastame lisadokumendina kontrolli tulemustele vastava detailide hinnapakkumise.